Ülkeler RehberiKanada Rehberi


Kanada Başkenti: Ottawa

 

Kanada Nüfusu: 35 Milyon

 

Dünya’daki Toplam Kanada Vatandaşı: 65 Milyon

 

Kanada Resmi Dilleri: İngilizce ve Fransızca

 

Kanada Para Birimi: Kanada Doları

 

Kanada da Yıllık Enflasyon: 1,58 %

 

Türkiye ile Kanada arasındaki Zaman farkı: Toronto şehri ile 7, Vancouver şehri ile 10 saat geri zaman farkı bulunmaktadır.

 

Kanada’nın Önemli Şehirler: Toronto, Vancouver, Montreal, Ottawa, Calgary

 

Kişi başına Düşen Milli Gelir: $ 18.500

 

Kanada’da İklim: Bahar mevsimlerinin kısa yaşandığı Kanada’da yaz aylarında ortalama sıcaklık 30–37 C arasındadır. Kış aylarında Toronto’da -28 C’ye kadar görülen sıcaklık Vancouver şehrinde kış boyunca 3 C’nin altına düşmemektedir.

 

       En yüksek yaşam kalitesi ve en düşük yaşam maliyetleri kriterlerinin dikkate alındığı araştırmalarda, Dünyada en yaşanılabilir 250 şehir arasından ilk altı sırada beş Kanada şehri bulunmaktadır. Modern şehirleri ve konuksever insanları ile Kanada yabancı öğrencilerin son yıllarda en çok tercih ettiği ülke olmaktadır. Gerek yaz aylarında gerekse kış aylarında Dünya’nın birçok ülkesinden gelen öğrenciler güvenli bir ortamda yüksek kalitede eğitim fırsatı yakalamaktadır. Kanada’da neredeyse her ay çeşitli Festivallere rastlamak olağan hale gelmiştir, kuruluş aşamasında olan Toronto şubemiz ve turizm organizasyon firması olan ISX (International Student  Exchange of Canada) ile anlaşmalı olmamız hem okulca hem de bağımsız olarak sayısız aktivite organize etme imkanı yaratabilmekteyiz.

Kanada, nefes kesen doğal güzellikleri ile günümüze kadar doğal tabiatını koruyabilmiş ender ülkelerden birisidir. Özellikle ülkenin güneyinde Amerika sınırında yer alan Niagara şelaleleri dünyanın 7 doğal harikalarından biri olarak kabul edilmektedir. Ayrıca yabancı öğrenci ve turistlerin ilgisini çeken diğer merkezler ise Ontario Palace ve CN Tower’dır.

İngilizce ve Fransızcanın resmi dil olduğu tek ülke olan Kanada’da halkın büyük çoğunluğu İngilizce konuşmaktadır. Fransızca konuşan Kanadalıların %80’nine yakın kısmı ise ülkenin kuzeyinde yer alan Quebec bölgesinde yaşamaktadır.

 

Copyright © tüm hakları saklıdır.

Sitedeki hiçbir yazı ve resim izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz.

Pasifik Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı


İngiltere Rehberi


Amerika Rehberi


Avustralya Rehberi