Yurtdışı Dil Okullarına Kayıt Aşamaları


Adım adım yurtdışı dil eğitimi:

Eğitiminize ve bütçenize uygun okul-ülke araştırması,Okula kayıt ve gerekli evrakların okuldan temini,
Ekonomik öğrenci uçak bileti rezervasyonu,
Vize başvurusu,
Biletin satın alınması,
Okul ücretlerinin ödenmesi,
Gidilecek ülke hakkında tanıtıcı bilgi toplantısı (oryantasyon)
Yurtdışında bulunduğunuz süre boyunca sorunsuz ve eğlenceli bir eğitim için sürekli sizinle irtibat halindeyiz.


Ücretsiz Hizmetlerimiz:

- Yurtdışında eğitim almış profesyonel danışmanlarımız tarafından ücretsiz danışmanlık hizmeti,

- Öğrencilere bütçeleri doğrultusunda ülke, şehir ve program seçimi konusunda rehberlik hizmeti,

- Öğrencilere ihtiyaç durumunda eğitim kredisi temini,

- Tüm vize başvuru işlemlerinin titizlikle yürütülmesi,

- İndirimli öğrenci uçak bileti rezervasyonun yapılması,

- Gidilecek ülkeye ve şehre oryantasyon toplantısı,

- Okula kayıt ve yerleştirme işlemlerinin yapılması.
 

Okullarımızla Birlikte Sağlanan Genel Hizmetler: 

- İngiltere, Kanada, Amerika Avustralya ve diğer tüm ülkelerdeki havaalanlarından karşılama ve konaklama merkezine transfer ve havaalanına bırakma,

- International Student Insurance ile sağlık ve seyahat sigortası işlemleri,

- Tam veya yarım pansiyon aile yanı, okul yurdu, kiralık ev veya otel konaklaması ayarlamak,

- Yurtdışında sosyal, sportif ve kültürel gezi ve aktiviteler düzenlemek,

- Yurtdışında eğitim süresince okuldaki uzmanlar tarafından sürekli gözetim ve değerlendirme,

- Uluslar arası öğrenci kimlik kartı temini,

- Eğitim sonunda akademik sertifika veya diploma,

- Ders kitapları, Internet ve mültimedya imkanlarının sağlanması,

- Seviye tespit sınavı (placement test).
 

Genel ve Yoğun İngilizce Eğitimi:

Yurtdışında bir kolej veya dil okulunda İngilizce eğitimi almanın herhangi bir şartı bulunmamaktadır. İngilizce seviyesi ne olursa olsun dileyen her öğrenci yurtdışında dil eğitimi alabilir. Yurtdışındaki dil okullarında eğitim alma süresi minimum 2 haftadan başlar ve öğrenicinin isteğine göre 1 yıl yada daha uzun süreli olabilmektedir, öğrenciler eğitim almak istedikleri süreyi uzman eğitim danışmanlarımızla birlikte belirlemekteler. Genellikle dil okulları 17 yaşından büyük öğrencileri kabul etmektedir, bu okullarda okumanın üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 17 yaş altı öğrenciler için ise yaz okulları ve yaz kampları hizmet vermektedir.

Başlangıç seviyesinde İngilizce bilgisi olan öğrencilerimize genellikle yurtdışında en az 9 ay süre ile dil eğitimi almalarını tavsiye etmekteyiz. Orta seviye İngilizce bilgisi olan öğrencilerimiz 6 aylık bir eğitimle kendilerini İngilizce olarak çok iyi ifade edebilir duruma gelmekteler.

Dil eğitimi; dil okulları, kolejler ve üniversitelerde verilmektedir. Bu kurumların tamamında genellikle aynı teknikler kullanılmakla birlikte bazı noktalarda farlılıklar olmaktadır. Dil okulları sadece dil eğitimi konusuna yoğunlaştıklarından bu alanda nispeten daha profesyonel bir eğitim vermekteler. Kolejlerde dil eğitimi almanın en büyük avantajlarından biri ise öğrenciler dil eğitimini tamamladıktan sonra kendi meslekleri ile ilgili bir sertifika ve diploma programına (pazarlama, turizm, hukuk, muhasebe, sağlık, yöneticilik vb.) devam edebilmesidir. üniversitelerde dil eğitimi genellikle kampus içerisinde verildiğinden öğrencilerin üniversiteye ait tüm sosyal imkanlardan yararlanma imkanı doğmaktadır, aynı zamanda lisan öğrencileri diğer üniversite öğrencileri ile iç içe olacağından bire bir tanışıp öğrenilen dili pratik yapma şansı doğmaktadır.

Dil eğitimi; dinleme, konuşma, yazma, okuma, dil bilgisi, kelime ve iletişim eğitimlerinden oluşmaktadır. Bu alanda eğitim veren okullar, öğrencileri seçmiş oldukları programın yoğunluğuna bağlı olarak eğitmekteler (Haftada 15 saat, 20 saat, 30 saat ve 40 saat programları gibi). Öğrenciler genellikle her Pazartesi bu okullarda eğitime başlayabilmektedir. Okulun ilk günü dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrenciler 4 yeteneği ölçen (dinleme, konuşma, okuma ve yazma) genel bir seviye tespit sınavına (placement test) tabi tutulurlar, bu sınav sonunda öğrencilerin eksik olduğu yönler belirlenir ve bu yönde öğrencilere eğitim programı çıkartılır (ör. “konuşma” testinden düşük not alan öğrenciler bu alanda daha yoğun bir eğitim görmekteler).

Yurtdışında dil kursuna kayıt olmanın ülkelere göre belirli kısıtlamaları bulunmaktadır. İngiltere’de dil kursuna gidecek öğrenciler haftalık en az 15 saat eğitim veren bir kursa kayıt olmak zorundadır. Bu sürenin altında kayıt olan öğrencilerin vize alma şansı neredeyse hiç yok gibi. İngiltere’de bir dil kursuna haftalık en az 15 saat olmak şartıyla 26 hafta ve üzeri kayıt yaptıran öğrenciler yasal çalışma izni alabilmektedir. Böylece öğrenciler okuldan arta kalan zamanda haftalık en çok 20 saat çalışarak cep harçlıklarını kazanabilmektedir.

Avustralya’da dil eğitimi alırken aynı zamanda çalışıp para kazanmak isteyen öğrenciler haftalık en az 25 saat ve en az 10 ay süre ile kayıt olmalıdır. Bu sürelerle kayıt olan öğrenciler haftalık 20 saat yasal çalışma izni almaktadır.

Kanada’da ise dil kursuna haftalık en az 20 saat kayıt olma zorunluluğu bulunmaktadır. Dil okullarına kayıt olan uluslar arası öğrenciler çalışma izni alamamaktadır. Ancak herhangi bir devlet okulunda dil okulu veya sertifika ve diploma programına bir yıl süre ile kayıt olan öğrenciler eğitimlerinin sonunda bir yıl çalışma izni alabilmekteler. Kanada, 24 hafta ve daha az süreli eğitim için başvuran öğrencilere öğrenci vizesi yerine seyahatçi vizesi vermektedir.

Amerika’da dil eğitimi alacak öğrenciler haftalık en az 20 saatlik bir programa kayıt olmaları gerekmektedir. Amerika dil okulu öğrencilerine çalışma izni vermemektedir.


İş İngilizcesi:

Pasifik Yurtdışı Eğitimin çalıştığı tüm okullarda genel ve yoğun İngilizcenin yanı sıra İş İngilizcesi (Business English) eğitimi de verilmektedir. İngilizcenin tüm dünyada ticaret dili olarak kullanılması nedeniyle bu programlarda öğrencilere iş ortamında karşılaşacakları ticari terimleri, ticari yazışmaları, ofis içi ve ofis dışı bildirileri (memo), telefon görüşmeleri ve daha birçok konuda eğitim verilmektedir.


Mesleki İngilizce:

Orta seviye İngilizce bilgisi bulunan öğrenciler mesleki İngilizce eğitimi alabilmekteler. Bu kurslar genellikle sertifika ve diploma programı şeklinde isimlendirilmektedir (Pazarlama, Turizm, Hukuk, Yöneticilik, Muhasebe, IT… vb)


Sınav Hazırlık Kursları:

Bu kurslarda dil eğitiminin yanı sıra her bir sınava yönelik çeşitli sınav teknikleri konusunda eğitim verilmektedir. Bu programlarda okuyan öğrenciler istedikleri alanda bir sınav hazırlık kursuna 2 haftadan başlamak üzere diledikleri süre ile devam edebilmektedir.


Bazı sınav hazırlık kursları:

- TOEFL– IBT hazırlık ( Test of English as a Foreign Language),

- TOEIC hazırlık (Test of English for International Communication),

- IELTS hazırlık (International English Language Testing System),

- GMAT hazırlık (Graduate Management Admission Test),

- GRE hazırlık (Graduate Record Examinations),

- SAT (Scholastic Assessment Test),

- Cambridge sınavlarına hazırlık,

- TESOL kursu (Teachers of English to Speakers of Other Languages),

- TESL kursu (Teaching English as a Second Language),

- TYC kursu (Teaching Young Children),

- TEFL kursu (Teaching English as a Foreign Language),

- ELT kursu (English Language Teaching),

- ELT kursu (English Language Training).

 

Copyright ©Tüm Hakları Saklıdır.

Sitedeki hiçbir yazı ve resim izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz.

Pasifik Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı